Kawa Dżentelmen Honduras

Dżentelmen Specialty Coffee

24,99 84,99 

Kawa Dżentelmen Honduras
SEGMENT SPECIALITY 100% Arabica

Kawa o niskiej kwasowości i intensywnym smaku.
Gatunek: 100% Arabica
Kraj pochodzenia: Honduras
Wysokość uprawy: 2000m n.p.m.
Metoda obróbki: mokra, suszona na słońcu.
Smak: fioletowa śliwka w czekoladzie, orzech.
Punktacja SCA: 83,5

Kawa palona w Polsce

Wyczyść

Kawa Dżentelmen Honduras to jednorodna arabica z segmentu specialty prosto z Ameryki Środkowej. Uzyskała 83,5 punkty w skali SCA.

Czym jest kawa specialty?

Specialty to segment do którego należą kawy o najwyższej jakości. Trafia do niego kawa, która w kawowym teście osiągnie min. 80 punktów na 100. Co bierze się w nim pod uwagę? Przede wszystkim jakość zielonego ziarna. Ocenie poddawany jest kolor, zapach oraz jego stan. Ziarno kawy nie może być ani za ciemne, ani za jasne. Kolor powinien być jasnozielony. Po wypaleniu ziarno poddaje się ocenie sensorycznej, gdzie sprawdza się smak, aromat, posmak, kwasowość, słodycz, cielistość i balans. Aby kawa trafiła do segmentu specialty nie może mieć więcej niż 5 drobnych defektów.

Czym wyróżnia się Dżentelmen Coffee?

Ziarna kawy Dżentelmen nie pochodzą z plantacji przemysłowych. Są owocem lokalnych farmerów, którzy na swoich mniejszych farmach używają naturalnego kompostu, a ziarna zbierają ręcznie. Ręczne zbiory pozwalają na odrzucenie niedojrzałych ziaren już po zerwaniu z kawowca, dlatego są one zdecydowanie smaczniejsze, słodsze i bardziej owocowe. Plantacje znajdują się na wysokości 2000m n.p.m. i są odpowiednio chronione przed słońcem dlatego smak naszej kawy jest tak intensywny.